Powered by Smartsupp

Ota Ševčík

Ota Ševčík, jeden ze zakládajících členů prestižního vinařského sdružení Autentisté, řídí své rodinné vinařství s vášní a odborností. Nacházející se v malebné vinařské obci Bořetice na Jižní Moravě, vinařství vlastní vinice na dvou renomovaných viničních tratích: Kraví Hora a Čtvrtě. Na rozloze 2,5 ha je zde vysazeno 12 500 keřů, které jsou pečlivě vedeny v biorežimu.

Filozofie vinařství je založena na přesvědčení, že kvalita vína začíná v vinici. S nekompromisním důrazem na individuální péči a potřeby každého keře během vinařského roku. Usilovně pracují, aby minimalizovali potřebu ochranných přípravků, a tím podporovali přirozený růst a vývoj hroznů. Sběr hroznů se věnuje s láskou a pozorností, vždy ručně, což zajišťuje nejvyšší kvalitu.

Vína jsou vyráběna s respektem k tradičním metodám - fermentace probíhá spontánně, bez přidaných selektovaných kvasinek, a vína zrají minimálně 10 měsíců v dubových a akátových sudech s omezeným použitím síry. Záměrně vyhýbá čiření a filtraci, aby umožnil vínům plně vyjádřit jejich charakter, terroir a jedinečnost každého ročníku. Každá láhev od Oty Ševčíka je výsledkem pečlivé práce a odrazem jeho vášně pro vinařství, což se odráží v autentickém charakteru a komplexnosti každého vína.

Žádné produkty značky Ota Ševčík nebyly nalezeny...
Zpět do obchodu