Powered by Smartsupp

O mně

Proč zrovna MARNE a kdo jsem já?

Nejste první, kdo se ptá. Tak tedy:

Jmenuji se MARkéta NEzvalová. Tam ale celý vtípek nekončí. 

Po naturálním víně se totiž MARně cítit NEbudete. Pravděpodobně ani tehdy, když vypijete o dvě decky víc, než byste měli.

A to poslední? MARNE je také část oblasti Champagne v severovýchodní Francii, pojmenovaná podle řeky Marne, která jí protéká. 

Tak, to bychom měli. 

A teď ke mně.

K naturálnímu vínu jsem si cestu šlapala postupně. Velkou měrou k tomu přispělo mých deset let strávených v gastronomii, především pak v olomouckém Entrée restaurant. Degustace, návštěvy vinařů, účast na vinných festivalech… a už jsem v tom byla až po uši.

Proč zrovna naturální víno?

V naturálním víně můžete objevovat jeho čistou chuť. Víno není zatíženo zbytečnou chemií, takže vám druhý den po konzumaci nehrozí bolest hlavy ani potenciální alergie, které způsobují siřičitany. Velmi mě baví jeho originalita i živost.

Kvůli všem těmto důvodům si mě naturální víno získalo, a ráda bych s ním seznámila i vás. No a těm, kteří už mu na chuť přišli, bych zase ráda nabídla pestrý výběr, který mně osobně zatím v Olomouci chybí.

Nejsem žádný samozvaný odborník ani sommeliér (zatím!). Přesto pevně věřím, že když se s vámi podělím o vína, která mám ve světě naturálních vín nejraději, najdete mezi nimi své favority i vy.

Děkuji, že tu jste!

2024-02-01-marne-site-JH-9540
Zpět do obchodu